Business Mentors

  • Fred Alaka
    Eldoret West District, Mobett Sub-location, Kenya
  • Eunice Chebet Kiombe
    Eldoret West District, Moi’s Bridge Sub-location, Kenya
  • Calistus Imbayi
    Kakamega North District, Lwanda Sub-location, Kenya
  • Nelson Kemboi
    Eldoret West District, Soy Sub-location, Kenya
  • Rodgers Minyato
    Kakamega East District, Shirulu Sub-location, Kenya
  • Nancy Muaka
    Kakamega North District, Lwanda & Ikoli Sub-location, Kenya
  • Patrick Mukanzi
    Kakamega East District, Mugomari Sub-location, Kenya
  • Marion Ombeva
    Kakamega District,Sichirai Sub-location, Kenya
  • Emmanuel Rugut
    Eldoret West District, Kipsomba Sub-location, Kenya
  • Nancy Shikuri
    Kakamega North District, Kakunga Sub-location, Kenya
  • Gloria Veela
    Kakamega North District, Kakunga Sub-location, Kenya
  • Magdalyne Wanja
    Eldoret West District, Jabali Sub-location, Kenya
  • Margaret Aluka
    Ngora District, Ngora Sub-county, Uganda
  • Catherine Ameso
    Amuria District, Kuju Sub-county, Uganda
  • Esther Apolot
    Katakwi District, Katakwi Sub-county, Uganda
  • Paul Etiang
    Amuria District, Akoromit Sub-country, Uganda
  • Doreen Icumar
    Ngora District, Mukura Sub-county, Uganda
  • Stella Ikiring
    Bukedea District, Kolir Sub-county, Uganda
  • Nancy Kabajawa
    Hoima District, Kyabigambire Sub-County, Uganda
  • David Okanya
    Amuria District, Obalanga Sub-county, Uganda
  • Anthony Omongin
    Bukedea District, Malera Sub-county, Uganda
  • Samuel Onabu
    Ngora District, Mukura Sub-county, Uganda
  • Ben Opolot
    Soroti District, Katine Sub-County, Uganda
  • Benard Otim
    Amuria Distrcit, Okungur Sub-county, Uganda
  • Mildred Wengonzi
    Hoima District, Kigorobya Sub-County, Uganda
  • Annet Kyahurwenda
    Kigorobya Sub-County, Uganda
  • Faridah Katusabe
    Biiso Sub-County, Uganda
  • Patrick Mulinde
    Kyabigambire Sub-County, Uganda
  • Evelyne Kusiima
    Kyabigambire Sub-County, Uganda
  • Best Kalis
    Hoima District, Kyabigambire Sub-County, Uganda
  • David Arach
    Kole District, Ayer Sub-County, Uganda
  • Eunice Aliamo
    Amuria District, Kapelepyong Sub-County, Uganda
  • Farida Kyomuhendo
    Masindi District, Bwijanga Sub-County, Uganda
  • Geoffrey Byahuka
    Masindi District, Bwijanga Sub-County, Uganda
  • Judith Akello
    Dokolo District, Okwalongen Sub-County, Uganda
  • Lydia Akoromit
    Masindi District, Bwijanga Sub-County, Uganda
  • Oward Tumusiime
    Hoima District, Kyabigambire Sub-County, Uganda
  • Robert Tinkasimire
    Masindi District, Bwijanga Sub-County, Uganda
  • Violet Bingi
    Kiryandongo District, Kiryandongo Sub-County, Uganda
  • Winfred Phiona Adong
    Lira District, Ogur Sub-County, Uganda
  • Wilberforce Bigabwenkya
    Intervention Leader, Hoima District, Uganda
  • Zita Akwero
    Lira District, Ogur Sub-County, Uganda
  • John Bosco Balyesiima
    Hoima District, Kyabigambire Sub-County, Uganda
  • Anthony Enabu
    Dokolo District, Okwalongen Sub-County, Uganda
  • Fred Wandera
    Hoima District, Kyabigambire Sub-County, Uganda

© Village Enterprise 2013Designed by Studio Ampersand, built by Fisher Creative Services